Islandsk ungdom lærer evangelisering

Helge Flatøy fra Troens Bevis besøkte en menighet i Reykjavik og underviste islandsk ungdom i evangelisering.

 

Da Troens Bevis medarbeider Helge Flatøy besøkte Island i begynnelse av januar, fikk han en varm mottagelse i menigheten Filadelfia Reykjavik. Der besøkte han Olafur og Erna som får underhold som nasjonale misjonærer på Island. Begge virker ut ifra Filadelfia Reykjavik som har opplevd en stor vekst de siste årene.

– Det var en veldig fin opplevelse å besøke denne menigheten, som er veldig aktiv, og det var godt med folk på møtene, forteller Flatøy.

Olafur og Erna har også plantet to menigheter på Island som nå er selvstendige og livskraftige forsamlinger.

I Reykjavik har leder Olafur og Erna også en ”Master’s Commission” bibelskole der det nå går 10 ungdommer. Helge Flatland sin oppgave var å gi de et praktisk evangeliseringskurs for å gjøre dem klar for teamtjeneste. De har allerede fått bruke det de lærte på en teamtur på Island, og snart skal elevene reise på en større kampanje til utlandet. 

Gi en gave til misjonsarbeidet!

Se siste nyheter