28000 kroner til Dinasenteret i Kongo

Betania-menigheten i Skien gav 28.000 kroner til det nyåpnede Dinasenteret for misbrukte jenter i Kongo. Rune Edvardsen, som er leder for prosjektet, talte på to møter i menigheten søndag kveld, deriblant ”Sunday Night Live,” som er myntet på ungdom.

På hvert av møtene kom det inn en kollekt til prosjektet på 14.000 kroner. Betania-menigheten i Skien ledes av pastorekteparet Asbjørn og Solveig Johansen.

Rune Edvardsen viste en fersk video på møtene fra geriljaområdene inne i bushen fra hans siste besøk i Kongo, i slutten av februar. Det bor nå over 50 seksuelt misbrukte jenter i alderen 2-15 år på Dinasenteret i Goma, som blir drevet av Karis Misjon. Senteret er oppkalt etter det yngste offeret på 2 år som nå bor på senteret. Alle jentene er offer for krigshandlinger og flere ble holdt i fangenskap mens de ble misbrukt på det verste av soldater.

  

Gi en gave til misjonsarbeidet!

Se siste nyheter